Welcome Guest Active Topics | Log In

3 Pages 123>
Mod for Adriatic league Options
Uscanac
#1 Posted : Monday, November 09, 2015 3:54:48 PM

Rank: Professional
I can be moderator for Adriatic league and I don't want or need hidden account, it is enough just to know people and understand what is going on.
Napred Zvezdo samo napred, gde ti igras tu smo mi, nikad neces biti sama mi smo tvoji sinovi!

This ones for my family name with pride I wear it to the grave.
Sponsor  

dobermannSER
#2 Posted : Monday, November 09, 2015 4:09:28 PM

Rank: Senior
Vučiću pederu Flapper
pejo001
#3 Posted : Monday, November 09, 2015 5:02:18 PM

Rank: Junior
Dragi ljudi iz adriatika.
Cijela ova "myway or noway" politika me podsjeca na jednu stvar u rl, a to je hrvatska u EU. Toliko smo ponizeni, toliko degradirani od ljudi koji glume "civilizaciju" i "finocu". Toliko je velika njihova zelja da nas ponize, da nam pokazu gdje nam je, nama divljacima mjesto. Ne znam sto bih rekao. Ti civilizirani ljudi su zaboravili sto znaci demokracija. Ada se ne usudim spomenuti neke glupe rijeci poput ljudskih prava i sl. Da ne zaboravimo, u cijeloj situaciji ME nije promjenjen. Tu su nas nasamarili. Tu smo preveslani, ne samo mi divljaci nego cijela FID zajednica. I neka im je, ne mogu reci da mi je zao. Ako smo mi zasluzili team name i myway, nek su svi civilizirani zadluzili da igraju FLOTO na ovom strasnom ME-u. Veliko hvala jos jednom svima koji su stali uz nas, a adminima samo porucujem; BITEJE SE.
Proud member of MamoJebi team.
Champ78
#4 Posted : Monday, November 09, 2015 5:10:34 PM

Rank: Master
i think writing in a language the admins understand, would be smart if you really wanted the job. Just a friendly tip
Quote:
We're the hero FID deserves, but not the one it needs right now. So, you'll hunt us, because we can take it. We're not your hero. We are Norway
dobermannSER
#5 Posted : Monday, November 09, 2015 5:12:20 PM

Admins will manage. They have google translate!
pejo001
#6 Posted : Monday, November 09, 2015 5:12:41 PM

A za onog jadnog malog crva koji nas je prijavio imam samo jednu poruku i želju: RACKU TI SE OSUŠIO DA BOG DA!!!!!
mayas
#7 Posted : Monday, November 09, 2015 5:13:27 PM

Rank: Amateur
Champ78 wrote:
i think writing in a language the admins understand, would be smart if you really wanted the job. Just a friendly tip

bots language?
Champ78
#8 Posted : Monday, November 09, 2015 5:13:37 PM

dobermannSER wrote:

Yes they do, but you (plural) have earlier complained that your language doesnt work well with google translate, if you rely on them to use that, then you cant come afterwards and complain about their decision based on it Flapper
Quote:
We're the hero FID deserves, but not the one it needs right now. So, you'll hunt us, because we can take it. We're not your hero. We are Norway
dobermannSER
#9 Posted : Monday, November 09, 2015 5:15:59 PM

Champ78 wrote:
dobermannSER wrote:

Yes they do, but you (plural) have earlier complained that your language doesnt work well with google translate, if you rely on them to use that, then you cant come afterwards and complain about their decision based on it Flapper

It doesn't matter. There is only one way. Admins way!
celtic4ever
#10 Posted : Monday, November 09, 2015 5:17:38 PM

Rank: Expert
Hvala ljudi na podršci koju ste nam dali,osobito Planktonima i Omerti koji su javno izašli na globalni forum kako bi nas podržali.Još jednom se pokazalo kada je "teško"da trebamo stat jedni uz druge.Nažalost završilo je kako je završilo,mi smo ostali dosljedni i išli do kraja bez obzira na posljedice a iskreno znali smo da admini nece pojest sami svoja govna.Iskreno kada su mi poslali upozorenje receno je da riskiram ban sa igre ako ne promjenim ime igrača i kluba tako da su još jednom dokazali da ne stoje iza svojih riječi.Svima vam želim dobru zabavu,svađajte se kao i do sada onako po naški i ne dajte se jebat od nikog a posebno od gospode sa zadnjeg kata jer im je jedino stalo do love ničeg drugog.Mislim dovoljno je vidjet da je igra još u beta izadnju,dovoljno da nam bude jasno u kojem smjeru sve ovo ide.Negdje smo na sredini tunela a svijetlo se ne nazire,ja ga ne vidim ima skoro 5 godina u pičku materinu.Kada vidim sta sam plaćao godinama dođe mi da sam sebi opalim par šamara.

LP,Đimi MamoJeb.

KJV!

bluelightning
#11 Posted : Monday, November 09, 2015 5:18:09 PM

dobermannSER wrote:
Champ78 wrote:
dobermannSER wrote:

It doesn't matter. There is only one way. Admins way!

Well aren't we all glad you have finally realised that!?
pejo001
#12 Posted : Monday, November 09, 2015 5:18:56 PM

For dear master Yoda

I realize that u think u clearly understanding whole situation, but trust me u don't. Do u remember when we last time spoke (or type) about all might ME (match engine, just to be clear)? Just think about that, no need for comment everything...
Champ78
#13 Posted : Monday, November 09, 2015 5:23:45 PM

I am just trying to help. But I also recongnize that we have two different views of the world, and two different levels of expectation. One is coloured by beeing cared for by their parents (yours), and the other for careing about themself, and trying to understand both sides, (mine)
Quote:
pejo001
#14 Posted : Monday, November 09, 2015 5:29:33 PM

Champ thx for u help. Some of us here are older than u and still don't call other kids or child. Have u ever think that maybe, just maybe, u don't understand our side?
dobermannSER
#15 Posted : Monday, November 09, 2015 5:31:04 PM

Don't talk to Champ like that. He's 24 Laugh Out Loud Laugh Out Loud Laugh Out Loud
celtic4ever
#16 Posted : Monday, November 09, 2015 5:32:56 PM

pejo001 wrote:
Champ thx for u help. Some of us here are older than u and still don't call other kids or child. Have u ever think that maybe, just maybe, u don't understand our side?

No he is a master Yoda,didnt you realised that yetsmiling ?!!!

KJV!

Champ78
#17 Posted : Monday, November 09, 2015 5:35:41 PM

dobermannSER wrote:
Don't talk to Champ like that. He's 24 Laugh Out Loud Laugh Out Loud Laugh Out Loud

Thanx man, but i am not that young .P I am old enough to be most of the adriatic users dad, (judged on their behavior).

And I do think I understand your side, but I am not soo sure you guys are willing to see that their are other ways to see things, or other ways to solve things then the excact way you want things to be solved.

Edit: Celtic, in my culture it is normal to call people acting like childeren, kids, cause that is usually what they are, either by age or maturity.
Quote:
pejo001
#18 Posted : Monday, November 09, 2015 5:41:14 PM

So, myway or noway is civilized way?? Thats what u said? We did not receive any compromise solution, do u know why? Couse they don't care. For them, we are savages and, like the man said, period. We are threat like sh..it just because we have different language? I am just wondering did Fredy know what are they doing here, and how they destroying his money. Google is not just translate, u know that.
celtic4ever
#19 Posted : Monday, November 09, 2015 5:45:23 PM

Champ78 wrote:
dobermannSER wrote:

Edit: Celtic, in my culture it is normal to call people acting like childeren, kids, cause that is usually what they are, either by age or maturity.

When will you understand that we all are children Yoda,when?No matter how old we are.You always stuck your nose where it should not be,I am sure many people told you the same thing like I didsmiling .No further discussion needed about this subject.Cheers

KJV!

Champ78
#20 Posted : Monday, November 09, 2015 5:50:01 PM

Soo nice of you to thing i care 5 cents for your opinion about me. I tried to give a friendly advise, and got "attacked" at once.

But again, well no comment is really needed Flapper
Quote:
Users browsing this topic
guest
3 Pages 123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Official FID Theme by FIDAdmin1 (the one and only)